Návrat žáků 1. a 2. ročníku zpět do školy od 18. 11. 2020
Informace k návratu žáků do školy od 30. 11. 2020

Domů > Aktuálně > MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - zákaz osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - zákaz osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání

S účinností od dne 11. března 2020 se až do odvolání ZAKAZUJE osobní přítomnost žáků na základním vzdělání.

Upozorňuji, že opatření týkající se zákazu přítomnosti žáků se NEVZTAHUJE na děti z mateřských škol, tzn., že provoz mateřských škol není prozatím tímto opatřením dotčen!

Vzhledem k množícím se dotazům týkajících se formulářů potřebných k uplatnění ošetřovného pro rodiče dětí mladších 10 let v souvislosti s šířením nákazy Covi-19 zveřejňuji odkaz na webové stránky ČSSZ, kde najdete všechny potřebné informace včetně požadovaného tiskopisu.

Potřebné potvrzení Vám po telefonické domluvě vystavíme v úředních hodinách v ředitelně školy.

Sledujte prosím webové stránky školy.

Odůvodnění:
Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.
Předmětem opatření je zákaz vzdělávání na všech typech škol pro potřebu ochrany před výskytem a šířením onemocnění COVID-19. Hromadné vzdělávání na všech typech škol.
představuje vyšší riziko přenosu onemocnění vzhledem k vysoké kumulaci osob ve vymezeném prostoru.
Opatření se zaměřuje na všechny osoby organizující vzdělávání podle shora uvedených zákonů.
Toto opatření je jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 na území České republiky.
Neprodlená realizace tohoto opatření je nezbytná pro adekvátní zhodnocení rizika vzhledem k současné nepříznivé epidemiologické situaci ve výskytu onemocnění COVID-19, a proto den nabytí účinnosti tohoto mimořádného opatření je den jeho vydání.