Domů > Základní škola

Základní škola

Základní škola a Mateřská škola Budkov je plně organizovaná devítiletá škola s kapacitou 130 žáků.
Škola je umístěna ve dvou budovách. Ve starší budově se nachází dvě kmenové třídy žáků prvního až pátého ročníku a jedna jazyková učebna. V této budově je také školní družina a školní kuchyně s jídelnou.
V budově novější se nacházejí čtyři kmenové třídy žáků šestého až devátého ročníku, nově vybavená učebna informatiky, výtvarná učebna, nová cvičná školní kuchyně, školní dílna a tělocvična.
Samostatně, v krásném prostředí budkovského zámeckého parku, stojí budova Mateřské školy.
V těsné blízkosti školy je také zcela nové multifunkční hřiště s umělým povrchem a osvětlením, které má škola k dispozici pro hodiny tělesné výchovy. U něj je také zcela nové doskočiště. Ke sportovním aktivitám škola využívá i zámecký park, fotbalové a volejbalové hřiště. Naproti budově prvního stupně se nachází velká, částečně zatravněná, školní zahrada.
Do školy přicházejí děti z Budkova a místního dětského domova, dále pak dojíždějí i děti z okolních obcí, jako jsou Oponešice, Třebelovice, Lomy, Chotěbudice, Rácovice, Mladoňovice.
Jelikož se všechny děti ve škole navzájem znají a kamarádí spolu, školní prostředí připomíná spíše rodinu, a proto se profilujeme jako škola rodinného typu, která se zaměřuje na každého žáka a jeho individuální potřeby a zvláštnosti.

• probíhá podle školního vzdělávacího programu R3OVNOST
  • probíhá v kmenových třídách nebo odborných učebnách
  • je možný individuální přístup k žákům, protože jich je v jednotlivých ročnících menší počet

• jedna třída prvního stupně je vybavena interaktivní tabulí a projektory