Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19, bude zápis k povinné školní docházce (do první třídy) pro školní rok 2020/2021 probíhat bez osobní přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců ve škole. Prosím Vás tedy o přečtení následujících informací a o odeslání jedné z níže uvedených žádostí.

1) Které děti musí k zápisu?

Povinná školní docházka podle školského zákona začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. To znamená, že k zápisu by se měly přihlásit všechny děti, které se narodily v období od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014. Dále také děti, kterým byl v minulém školním roce udělen odklad povinné školní docházky. Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k povinné školní docházce v dubnu kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku. Nesplnění této povinnosti lze považovat za přestupek.

Vyplňte prosím přiloženou Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělání a zašlete ji nejpozději do 22. 4. 2020 buď podepsanou dopisem na adresu školy (uvedena níže), nebo podepsanou a naskenovanou na e-mail info@zsbudkov.cz. O přijetí dítěte rozhodně ředitel školy ve správním řízení.

 2) Mé dítě není přiměřeně vyspělé a zralé pro začátek školní docházky. Jak je možné získat odklad začátku školní docházky?

O odložení začátku povinné školní docházky rozhoduje ředitel školy. O odklad musí požádat písemně zákonný zástupce.

Vyplňte prosím přiloženou Žádost o odklad začátku povinné školní docházky a zašlete ji nejpozději do 22. 4. 2020 buď podepsanou dopisem na adresu školy (uvedena níže), nebo podepsanou a naskenovanou na e-mail info@zsbudkov.cz.

K žádosti je třeba přiložit dva posudky:

  • posudek školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum)
  • posudek odborného lékaře nebo klinického psychologa

Pokud již tyto dokumenty máte, zašlete je prosím současně s žádostí. V případě, že ještě posudek školského poradenského zařízení nemáte, prosím o sdělení, že jste o vyšetření školní zralosti požádali. Správní řízení o zápisu bude přerušeno do doby vydání doporučení školského poradenského zařízení – následně prosím o jeho dodání.

Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu a současné epidemiologické situaci není aktuálně možné v pedagogicko-psychologických poradnách realizovat naplánovaná vyšetření objednaných předškolních dětí.

 3) Jak budu informován o rozhodnutí ředitelky o přijetí nebo nepřijetí dítěte?

Na webových stránkách školy https://www.zsbudkov.cz/informace-pro-rodice_zs a na úřední desce školy bude zveřejněn seznam přijatých dětí, a to pod přidělenými registračními čísly – registrační číslo Vám bude přiděleno po obdržení Vaší žádosti o přijetí/odklad a bude Vám zasláno poštou. Přijatým dětem nebude rozhodnutí o přijetí doručováno, zákonní zástupci ale mají možnost si o jeho vydání ve škole požádat. Rozhodnutí o nepřijetí dítěte bude zasíláno v písemné podobě.

 V případě jakýchkoli dotazů mě prosím kontaktujte na e-mailu info@zsbudkov.cz nebo na telefonu +420 724 992 115. Děkuji Vám za spolupráci a přeji Vám hodně zdraví a sil v tomto nelehkém období.

Mgr. Josef Vala, ředitel školy

Žádost o přijetí dítěte k základnímu školnímu vzdělávání 2020/2021

Žádost o odklad začátku povinné školní docházky 2020/2021

 

 

 

Fulltextové vyhledávání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Překladač (translate)